K dominantě města přibyl zajímavý bonus

Foto: Oficiální www města Dvůr Králové nad Labem

TRUTNOVSKO – Motoristé již nějaký čas krouží kolem sochy nosorožce v životní velikosti, která má připomínat místní safari park. Právě vedení tohoto zařízení přišlo s nápadem na vložení pamětního pouzdra přímo do sochy. Kvůli koronaviru k tomu došlo až nyní.

Socha nosorožce, ztvárňujícího Sudána, tvoří jednu z dominant města Dvůr Králové nad Labem. Autoři vytvořili nosorožce před dvěma lety v životní velikosti a Sudán byl umístěn na ostrůvek okružní křižovatky u oční školky. Má jít o odkaz na místní safari park a právě od vedení parku pochází myšlenka obohatit sochu, vážící skoro pět tun, o pouzdro se symbolickým ostatkem Sudána. Vzhledem k pandemii koronaviru se nápad podařilo dotáhnout do zdárného konce až po roce a půl. „Na uložení pouzdra se podíleli oba autoři sochy, umělecký kovář Pavel Vágner a kamenosochař Jan Brož. Uložení se účastnili také královédvorský místostarosta Jan Helbich a ředitel Safari Parku Dvůr Králové Přemysl Rabas, který do pouzdra vložil dokument s daty ze života zvířete, které řadu let prožilo právě v královédvorské zoo,“ dodává za město Jan Skalický.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.