Loupežné přepadení v Hranicích, agresivní mladík napadl i policistu

HRANICE – Loupežné přepadení se v Hranicích stalo poslední červnový den večer. 20letý mladík přepadl 41letou ženu a ukradl jí mobil. Další loupež mu překazil náhodný svědek. Ten také přivolal policisty, kteří agresora zadrželi. Na služebně však napadl i policistu.

První červencový den si 20letý mladík vyslechl obvinění z velmi závažného trestného činu loupež, kterého se dopustil předchozí den ve večerních hodinách. V Hranicích na ulici Nová přistoupil nečekaně zezadu k 41leté ženě a uchopil ji za krk do takzvané kravaty. Strhl ji na trávu poblíž chodníku, zakleknutím ji znehybnil a s rukou na jejím krku na ni křičel, aby mu dala mobil, peněženku a všechny cennosti, jinak že ji připraví o život. Napadená ho prosila, aby ji nechal, ale to vyvolalo opačnou reakci a dostala od útočníka několik ran pěstí do obličeje. „Nakonec se z obavy o svůj život podvolila a dala mu telefon v hodnotě 5 000 Kč,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

V tu dobu přišel na místo náhodný svědek, který slyšel volání o pomoc a řval na útočníka, aby ženu nechal na pokoji. Ten mu zvýšeným hlasem začal vyhrožovat násilím, ale na jeho slova naštěstí nedošlo. Spokojil se s telefonem a odešel směrem k vlakovému nádraží. Zachránce nezaváhal a přivolal na místo policii. Žena skončila na ošetření v nemocnici a ze způsobených zranění se bude léčit několik dní. Přibližně do dvaceti minut byl podezřelý, vypátrán a zadržen policisty z místního oddělení, kteří ho převezli i s odcizeným mobilem na služebnu. Po provedené dokumentaci byl převezen do Přerova do policejní cely. Ještě předtím, než byl dán do cely, na služebně pěstí bezdůvodně napadl policistu. Nakonec skončil v poutech a má na kontě navíc násilí proti úřední osobě.

Agresivní mladík neměl doposud žádný záznam v rejstříku trestů a nebyl pod vlivem alkoholu ani drog. Za uvedené jednání mu hrozí až 10 let za mřížemi. Návrh policie na vzetí obviněného do vazby nebyl akceptován a trestní stíhání je vedeno na svobodě.