Nová střecha kostela v Moravské Nové Vsi poničeného tornádem bude ze dřeva z Jeseníků

Do obnovy jihomoravských obcí zničených v závěru června řáděním tornáda se svým darem zapojí také olomoucké arcibiskupství. Již před několika dny na tento účel vyhlásilo sbírku, nyní navíc zdarma nabízí dřevo na novou střechu kostela v Moravské Nové Vsi.

Na poskytnutí daru z církevních lesů, které na Jesenicku, v okolí Mohelnice, Kroměříže, Svatého Hostýna a Velehradu spravuje společnost Arcibiskupské lesy a statky Olomouc , se arcibiskupství dohodlo s P. Mariánem Kalinou, který je v Moravské Nové Vsi farářem. Dar stvrdil také olomoucký arcibiskup Jan Graubner s brněnským biskupem Vojtěchem Cikrlem, pod jehož diecézi farnost i další místa postižená tornádem spadají. „Solidarita s těmi, kdo prožívají trápení nebo se ocitli v nouzi, má být přirozenou součástí života nejen křesťanů, ale všech lidí dobré vůle,“ řekl arcibiskup Graubner. Na jižní Moravu by pak mělo putovat dříví ze smrkových porostů v Jeseníkách, kde aktuálně probíhá kalamitní těžba po přemnožení kůrovce.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

„Velice si této nabídky vážíme a jsme za ni vděční. Za všechny dobrodince, kteří farnosti i jednotlivým lidem zde v Moravské Nové Vsi pomáhají, se také pravidelně modlíme,“ reagoval farář zničeného kostela P. Kalina. Olomoucké arcibiskupství se přitom do pomoci zasaženým obcím zapojilo již v neděli 4. července. Podle rozhodnutí arcibiskupa Graubnera je totiž sbírka, která se toho dne uskutečnila při bohoslužbách ve všech kostelích arcidiecéze, určena právě na pomoc lidem v postižené oblasti. Její výnos bude sečten v následujících dnech.