Otrokovičtí školáci mohou dohnat učivo v letních doučovacích kempech

Ilustrační foto

OTROKOVICE – Uzavření škol během epidemie koronaviru těžce zasáhlo do běžné výuky školou povinných dětí. Žáci otrokovických základních škol proto mohou využít možnosti prohloubit si znalosti a užít si čas v kolektivu vrstevníků v letních doučovacích kempech. Díky dotaci ministerstva školství jsou zcela zdarma.

Na letní kempy se přihlásila Základní škola Trávníky, Základní škola T. G. Masaryka, Základní škola Mánesova, Základní a Mateřská škola Spytihněv a 1. základní škola Napajedla. Školy si určily věk žáků, pro které bude program zaměřen, většinou jde o 5. až 7. třídy. „Každý kemp bude trvat pět pracovních dní, 8 hodin ráno denně. Věnovat se jim budou učitelé, vychovatelé, pedagogové volného času, studenti pedagogických fakult lektoři, a podobně. A nebojte se, bude to škola hrou,“ přiblížila vedoucí Odboru školství a kultury otrokovické radnice Barbora Šopíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Kempy si vzala pod křídla nezisková organizace Expra, do výzvy ministerstva se totiž nemohla zapojit ani radnice, ani školy samotné. Konat se budou v prostorách škol, tělocvičen, hřišť, ale třeba také v areálu Sboru dobrovolných hasičů Kvítkovice.

O doučování projevilo zájem celkem 150 žáků. „Těší mne zájem rodičů a dětí o kempy a zároveň chci poděkovat pedagogům ze škol, kteří aktivity zajišťují a plně si uvědomují nutnost pomoci dětem srovnat rozdíly ve znalostech, které u některých ovlivnila distanční výuka. Přejeme si, aby každý žák zažíval úspěch ve škole a tak k němu bylo i přistupováno ze stran pracovníků škol,“ sdělila Barbora Šopíková.