Prostějovský primátor provede turisty po radnici. Symbolicky zahájí turistickou sezónu ve městě

PROSTĚJOV – Loňské premiérové prohlídky interiéru prostějovské radnice se setkaly s velkým zájmem, proto i letošní léto jsou součástí průvodcovských okruhů. Prohlídky radnice doplňují tradiční komentované prohlídky centra města, kostela Povýšení sv. Kříže a výstupu na věž.

Letos poprvé si turisté a obyvatelé města mohou projít novu trasu Prostějov židovský. Jde o okruh zaměřený na prostějovskou židovskou komunitu a vede od zámku, přes ulici Školní, náměstí Svatopluka Čecha, ulice Demelovu, Křížkovského a končí u takzvaného Špalíčku. Trasy s průvodcem doplňuje individuální okruh Po stopách Jano Köhlera. Turistickou sezónu budou symbolicky zahajovat 9. července Prohlídky s primátorem. První proběhne od 14.00 hodin a druhá od 15.30 hodin. Zájemci o tyto prohlídky, které povede osobně prostějovský primátor František Jura, uvidí i běžně nepřístupné prostory radnice – primátorská pracovna, zasedací místnost rady nebo bývalý předpokoj prostějovských starostů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Na prohlídky se musí zájemci předem telefonicky objednat na telefonu 800 900 001. Primátorské prohlídky také turistickou sezónu v Prostějově symbolicky uzavřou a to 3. září se stejnými časy. Průvodcovská služba je realizována ve spolupráci se Střední odbornou školou podnikání a obchodu. „Nedílnou součástí letošních turistických okruhů Prostějovem je i nedávno spuštěná aplikace Skryté příběhy, která plní funkci jak hry pro rodiny s dětmi, tak i funkci vzdělávací. Hra může být vítaným zpestřením pro volné dny, a to nejen pro návštěvníky města, ale i pro místní,“ říká primátor František Jura. O co vlastně jde? Vybere se cíl výletu, stáhne se do mobilu připravená mise s off-line mapou, audio nahrávkou příběhu a herními instrukcemi, no a účastník se vydá za zábavou:

„Na každé trase se účastníci zaposlouchají do příběhu vyprávěného historickou postavou, která je spojena s daným místem, a která právě řeší nějaký malér nebo obtížný záměr. Na jednotlivých zastaveních účastnící pomáhají poznávat historii tím, že řeší úkoly, a za to sbírají body. Našim skrytým příběhem je příběh objevení měkkých kontaktních čoček akademikem Otto Wichterlem a já věřím, že se lidem bude líbit. Scénář je opravdu zajímavý a zábavný. Hlas našemu průvodci propůjčil herec David Matásek a začátek trasy je u hlavního vlakového nádraží v Prostějově,“ dodala náměstkyně primátora Milada Sokolová. Hru si můžete stáhnout do mobilu z Google Play nebo App Store.