Rekonstrukce kina začíná, diváci ale o promítání nepřijdou

Foto: Miloš Šálek (oficiální www města Trutnov)

TRUTNOV – Ještě o letošních letních prázdninách by měla začít rozsáhlá rekonstrukce kina slibující nové kvalitní ozvučení nebo dva promítací sály. V srpnu by mělo dojít k vyklízení i bourání objektu a filmy budou promítány v náhradních prostorách, než bude proměna budovy dokončena.

Dlouho avizovaná rekonstrukce kina Vesmír se přiblížila, město zná dodavatele stavby, který kino promění za necelých 98 milionů korun. S prací by se mělo začít ještě o letošních letních prázdninách. Diváky čekají dva nové sály nebo špičkové ozvučení či navýšení kapacity toalet. Prozatím ale o sledování filmů na velkém plátně nepřijdou. Na základní škole Mládežnická v Horním Starém Městě totiž vzniklo provizorní kino, kam bude stávající technika z Vesmíru převezena. Lidé zde mohou chodit na promítání od začátku září a to vždy od středy do neděle. „Vzhledem k aktuálnímu růstu cen stavebního materiálu jsem velmi rád, že se nám podařilo rekonstrukci kina vysoutěžit včas ještě za výhodných podmínek. Pokud bychom čekali déle, rekonstrukce by se výrazně prodražila,“ dodává starosta města Ivan Adamec.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.