Řidič Škody Octavia naboural Peugeota a ujel od nehody, policisté hledají svědky události

foto: Policie ČR

TRUTNOVSKO – Šofér černé škodovky se při své jízdě zachoval nejen velmi nebezpečně, ale také nezodpovědně. Předjíždět před sebou jedoucí vozidlo Peugeot, když z protisměru jelo jiné osobní auto nebyl rozhodně nejlepší nápad.

Jak dnes potvrdila policejní mluvčí Šárka Pižlová, k nehodě došlo 24. června pět minut před půl šestou ranní v Nádražní ulici v Hostinném. „Řidič Škoda Octavia se nestačil před předjížděné vozidlo bezpečně zařadit a došlo ke střetu. Vůz Škoda narazil pravým bokem do levé přední části Peugeotu, přičemž řidič Škodovky z místa nehody ujel směrem na Chotěvice,“ říká mluvčí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Řidič vozidla Peugeot na místo bouračky zavolal policisty, ti s ním nejprve provedli dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která dopadla negativním výsledkem. Poškozený policistům sdělil, že nehodu měl způsobit šofér černého sedanu značky Škoda Octavia, který měl na stranách pod okny stříbrné lišty a po nehodě by měl být poškozen na pravém boku nebo pravé zadní části. Sám poškozený odhadl škodu na svém vozidle za zhruba 15 tisíc korun.

„Policie České republiky tímto žádá případné svědky výše uvedené dopravní nehody, nechť se obrátí na linku 158 nebo přímo na telefonní číslo 735 785 444,“ dodává mluvčí.