Strážníci zachraňovali tři poštolčí mláďata

Zdroj: MP Brno

BRNO – Hned tři miminka poštolky se ocitla v nesnázích. Strážníci je zavezli do Ptačího centra, kde je o ně královsky postaráno.

První z mláďat našla v pátek dopoledne třicetiletá žena u silnice na rušné Palackého třídě. Bála se, aby se miminku nic nestalo, proto zavolala na pomoc hlídku městské policie. Ta si poštolku od nálezkyně převzala a odvezla odborníkům do Ptačího centra. Tam zamířila ještě ten den další poštolka, kterou muž ze Slatiny našel na zahradě svého domu. Dravec měl zraněnou nohu, a tak putoval opět do centra. Poslední z malých ptáčků přijel ve středu, když spadl na restaurační zahrádku v Medlánkách. „Nejde o nic neobvyklého, poštolčí mláďata někdy vypadnou z hnízda, když se snaží dosáhnout na potravu od rodičů. Dvě tyto poštolky byly v naprostém pořádku, třetí měla jen lehčí poranění nohy, které jsme jí ošetřili a určitě se brzy zotaví. Malí dravci si teď u nás dopřávají kvalitní stravu. Dáváme jim třeba kuřecí srdíčka, krky a další pochoutky. Jakmile se naučí lovit, vypustíme je v Moravském krasu do volné přírody,“ vysvětlil Zdeněk Machař z Ptačího centra.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.