V Přibyslavicích se srazil osobák s vlakem, řidička skončila v nemocnici

TŘEBÍČ – Ke srážce osobního auta s vlakem došlo dnes ráno na Třebíčsku. Řidičku osobního vozu odvezli záchranáři do nemocnice. Na trati byl dočasně uzavřen provoz.

K nehodě došlo ve čtvrtek 8. července krátce po půl sedmé ráno na přejezdu v Přibyslavicích. „Na místo byla vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice v Třebíči společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Okříšek a jednotkou HZS SŽDC Havlíčkův Brod,“ informovala mluvčí krajských hasičů Petra Musilová. Zraněná řidička skončila v péči zdravotníků, kteří ji po nezbytném ošetření na místě odvezli s lehkým zraněním do nemocnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Podle informací policie řidička zřejmě přehlédla výstražné červené světlo. Dechové zkoušky řidičky i strojvedoucího byly negativní. Z deseti cestujících, kteří cestovali ve vlaku, nebyl nikdo zraněn.

Na místě probíhal během dopoledne zásah hasičů, kteří z kolejí vyprošťovali osobní auto. „Hasiči provedli na vlaku a vozidle protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili,“ doplnila Petra Musilová. Provoz na trati byl okolo půl desáté obnoven.