VIDEO: Policisté chytili zloděje, který ukradl elektrocentrálu v obci zasažené tornádem

Zdroj: Policie JMK

BŘECLAV, HODONÍN – Třetí týden policie zasahuje v oblasti zasažené tornádem. Policisté věnují velkou pozornost dopravě ve směru do obcí i z obcí zasažených tornádem, především zajištění průjezdnosti komunikací.

Prodloužený víkend se obešel bez vážnějších komplikací. Ve směru od silnice I/55 mohla být od středečního rána zrušena omezení pro vjezd do obcí. Provoz v nich už to umožňuje. Výjimkou je Moravská Nová Ves. Policistům (konkrétně z Moravskoslezského kraje dočasně pod velením jihomoravských policistů) se podařilo v Lužicích zadržet muže, který odcizil elektrocentrálu hasičům. Elektrocentrála byla vrácena hasičům. Kriminalistům je tento řidič už dobře známý. Řidič jel navíc v autě, které odcizil. Při kontrolách uvízl v síti i řidič pod vlivem drog. „Upozorňujeme všechny občany, aby důkladně zvažovali nabídky stavebních prací či odprodeje pozemků. Situace mohou využít i lidé, kteří chtějí na celé události vydělat,“ varoval policejní mluvčí Pavel Šváb.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.