Zasažené domácnosti mohou žádat o domácí spotřebiče z Alzy. Kaufland taky přivezl pomoc

zdroj: alza.cz

BŘECLAV, HODONÍN – Osud rodin v zasažených obcích není lhostejný také známým firmám a obchodním řetězcům, které pomáhají finančně i materiálně.

E-shop Alza.cz během první noci připravil zásilku obsahující stovky kusů spacáků, karimatek a rychlovarných konvic. Ty již společně s plyšovými hračkami pro děti odvezl AlzaExpress na jižní Moravu, aby pomohly se zřízením provizorního ubytování pro nejvíce postižené. Dále se rozhodl věnovat konkrétním postiženým domácnostem vybavení v celkové hodnotě 5 miliónů korun. O pomoc na získání vybavení domácnosti mohou zájemci požádat na e-mailové adrese pomoc@alza.cz nebo přes kontaktní formulář. Po ověření žádosti poskytne Alza konkrétním zasaženým domácnostem nezbytné domácí spotřebiče, jako jsou pračky, lednice, sporáky nebo výpočetní technika. Přispět mohou i zákazníci prostřednictvím charitativní platformy Souhvězdí pomoci. Takto vybrané prostředky budou ze 100 % převedeny na jimi zvolený projekt.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Obchodní řetězec Kaufland se hned první den po přírodní katastrofě na jižní Moravě zapojil do pomoci v této oblasti a v podpoře pokračoval i v dalších dnech. “Společenská odpovědnost je pro nás jednou z priorit a s lidmi v postiženém regionu hluboce soucítíme a chceme jim pomoci,” říká tisková mluvčí společnosti Renata Maierl. Lidem zasaženým ničivým tornádem Kaufland hned první den daroval finanční částku 5 milionů korun, a to prostřednictvím veřejné sbírky Nadačního fondu Českého rozhlasu, s nímž dlouhodobě spolupracuje. Ve stejný den vypravil také kamion s humanitární pomocí a od prvních hodin po katastrofě navíc prodejna Kaufland v Hodoníně v Konečné ulici vydávala občerstvení složkám integrovaného záchranného systému. Obchodní řetězec je po celou dobu v přímém kontaktu s krizovým štábem města Hodonín a snaží se maximálně vyhovět jeho potřebám a požadavkům. Další potraviny a obalový materiál na jižní Moravu zaslal v pondělí. Kaufland také finanční částkou podpořil své zaměstnance, kteří byli přírodní katastrofou zasaženi nejvíce.

zdroj: Kaufland