Dvojice seniorů okradla cizinku ve Zlíně o více než 3000 euro

Foto: Policie ČR

ZLÍN – Nepříjemný zážitek z pobytu ve Zlíně si odnesla třiašedesátiletá cizinka. Když se vydala na návštěvu za synem, přišla o kabelku s 3082 eury. Zlínští policisté si na pachatele došlápli během několika hodin po oznámení, tentokrát se však nejednalo o známého recidivistu, jak bývá obvyklé.

Cizinka byla se snachou na zahrádce jedné restaurace ve Zlíně. Po odchodu si uvědomila, že nechala na lavičce odloženou kabelku s penězi. „Vrátily se proto zpět, ale i když od jejich odchodu uplynulo teprve asi 15 minut, kabelka už na lavičce nebyla. Servírka ženám řekla, že po jejich odchodu si na jejich místo sedl starší pár, který asi za dvě minuty odešel. Nikdo ze zákazníků restaurace tento starší pár neznal,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté začali po muži se ženou podle popisu pátrat. Po několika hodinách se na ně usmálo štěstí. „Servírka v jiné restauraci ve Zlíně si vybavila, o koho by mohlo jít a dokonce věděla, v které části města bydlí. Jaké bylo překvapení starších manželů ve věku 67 a 64 let, když jim zazvonil telefon, v němž se ozvali kriminalisté,“ uvedla Monika Kozumplíková.

Senioři se přiznali, že kabelku s penězi vzali, donesli domů a uložili do trezoru. „Měli prý v úmyslu v následujících dnech kontaktovat policii. Proč to během celých dvou dnů neudělali, vysvětlit nedokázali. Peníze vrátili a policisté je budou moci předat jejich majitelce. V přepočtu se jedná o necelých osmdesát tisíc korun,“ dodala mluvčí.