Muž po hádce pobodal přítelkyni. Bez včasné pomoci by zemřela

ilustrační foto

BRNO – V úterý ráno městské části Trnitá přerostla partnerská hádka v pokus vraždy. Třiapadesátiletý cizinec před domem napadnul svoji padesátiletou přítelkyni, kterou pobodal a pořezal v oblasti hrudníku a krku.

Agresor při útoku ženu vážně zranil tak, že bez včasné pomoci by během několika minut zemřela. Vážně zraněnou ženu převezli záchranáři do nemocnice. „Po útočníkovi, který po napadení z místa utekl, jsme začali ihned i ve spolupráci s brněnskými strážníky pátrat.,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka. do policejního pátrání se zapojily Hlídky městské policie. „Podezřelý muž se pokoušel ukrýt v křoví v centru města a před blížícím se služebním autem strážníků vyběhl a dal se na útěk. Jeden ze strážníků muži nadjel služebním vozidlem a druhý ho rychle dostihl. Protože se mělo jednat o nebezpečného a potenciálně ozbrojeného pachatele, přiměli ho lehnout si na zem a dát ruce za hlavu. Přivolaní republikoví policisté pak potvrdili, že jde skutečně o hledaného muže podezřelého z trestného činu a od strážníků si ho převzali,“ popsal mluvčí strážníků Pavel Šoba. „Podezřelý, který je stíhaný pro pokus trestného činu vraždy, byl vzat do vazby,“ dodal Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.