Muž z Uničovska napadl manželku a syna. Nejdřív putoval na záchytku, pak musel odejít z domu

Ilustrační foto

UNIČOVSKO – Na 10 dnů byl za svého domu vykázán 45letý muž z obce na Uničovsku, který fyzicky napadl svou manželku a poté i svého syna. Policistům nadýchal přes dvě promile, takže nejprve putoval na záchytku a další den dopoledne ho vykázali ze společného obydlí.

„Ve středu 7. července po 21. hodině jsme na linku 158 přijali oznámení o fyzickém napadení v obci na Uničovsku,“ informovala policejní mluvčí Petra Vaňharová. Podle prvotních informací měl 45letý muž napadnout svoji manželku, kterou několikrát uhodil koženým páskem přes tělo. Své matky se měl zastat 22letý syn, kterého útočník udeřil dřevěnou tyčí přes ruku. Na místě zasahující policisté muži naměřili muži přes 2 promile. Z důvodu přetrvávající agrese jej policisté za použití hmatů a chvatů zajistili a pak eskortovali záchytku. Jeho jednání bylo klasifikováno jako přestupek proti občanskému soužití.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Z provedeného šetření a s ohledem na trestní minulost násilníka, vyplynula důvodná obava, že by mohl zaútočit znovu. Následujícího dne dopoledne, na základě zjištěných informací, vykázali policisté muže ze společného obydlí. Muž tedy musel opustit svůj dům na deset dnů. Po tuto dobu nesmí vstupovat do vymezeného prostoru a je povinen se zdržet styku a navazování kontaktu s ohroženými osobami. Ještě týž večer se na policisty telefonicky obrátila poškozená žena, že se manžel vrátil domů a odmítá odejít. Policisté muže našli odpočívajícího v obýváku. Znovu nadýchal přes dvě promile. Nakonec dotyčný v doprovodu policistů místo opustil, na triku má ovšem další přestupek proti veřejnému pořádku.