Noční bouřka naplno zaměstnala vysočinské hasiče. Nejhůř bylo na Havlíčkobrodsku

Foto: HZS Kraje Vysočina

KRAJ VYSOČINA – Více než 200 událostí řešili od včerejšího večera hasiči na Vysočině. Nejčastěji šlo o stromy a větve, které padaly na silnice a bránily tak plynulému provozu.

Nejvíce událostí bylo na Havlíčkobrodsku, hasiči jich zde zaznamenali přes 120. „Velmi vážná situace byla v samotném Havlíčkově Brodě, kde museli hasiči za pomoci motorových pil odstraňovat popadané stromy například v ulicích Wolkerova, Dobrovského, Masarykova nebo Lipnická,“ uvedla mluvčí hasičů Petra Musilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Řádění živlů se nevyhnulo ani Sídlišti Pražská v Havlíčkově Brodě. Na zaparkovaná osobní auta a silnice popadalo několik stromů a silný vítr poškodil střechy na několika budovách.

Před desátou hodinou večer museli hasiči evakuovat 40 dětí ze skautského tábora v Libici nad Doubravou. “Děti jsou v pořádku, útočiště našly v místní škole,” dodala Petra Musilová. Dětský tábor budou dnes hasiči evakuovat i v Křelovicích na Pelhřimovsku. Důvodem je vzestup a možné rozlití místní řeky.

Foto: HZS Kraje Vysočina
Foto: HZS Kraje Vysočina
Foto: HZS Kraje Vysočina
Foto: HZS Kraje Vysočina
Foto: HZS Kraje Vysočina