Oceloví obři poprvé zamířili na Moravu. Akční hrdinové se zabydleli ve Zlatém jablku

Foto: archiv pořadatelů

ZLÍN – Unikátní výstava Oceloví obři poprvé na Moravě předvede dvacítku velkých soch z recyklované oceli. Postavy jsou inspirované akčními hrdiny a filmovými postavami. Vidět je můžete od 8. do 28. července ve Zlatém jablku ve Zlíně.

Více než dvacet exponátů v životní velikosti vznikla z neobvyklého materiálu – recyklovaného šrotu. „Je překvapující, co vše se z něj dá sestavit. K vidění je sportovní automobil, ale i sochy inspirované postavami filmových a komiksových hrdinů nebo autoboti,“ láká na výstavu ředitel Zlatého jablka Jiří Kratochvíl.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Sochy vytvořily mezinárodní týmy a lidé z celého světa. Během tisícovek hodin práce se používaly třeba motory z aut, převodovky, brzdové destičky, šrouby, matičky nebo ozubená kolečka. Vše vzniklo za pomoci ručního svařování.

K vidění jsou menší sochy do výšky asi 140 centimetrů o váze 50 až 100 kilogramů, střední už měří kolem 230 centimetrů a váží mezi 300 a 500 kily. Ty největší dosahují úctyhodných tří metrů a váží přes tunu. Podobnými rozměry se může pyšnit třeba autobot vystavený ve Zlatém jablku.

Expozice je přístupná v běžné otvírací době obchodního centra a vidět ji můžete zcela zdarma. Zároveň bude probíhat i soutěž o vstupenky do Galerie ocelových figurín a o další ceny.

Foto: archiv pořadatelů
Foto: archiv pořadatelů
Foto: archiv pořadatelů