Opět covidovým premiantem. Ve Zlínském kraji přibylo nejméně nakažených v zemi

Ve Zlínském kraji už je plně naočkovaných téměř 199 tisíc obyvatel. Foto: Jiří Balát/Zlínský kraj

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zlínský kraj se v posledním týdnu může pyšnit významným prvenstvím. V rámci České republiky tu totiž přibylo pouze 2,2 lidí pozitivně testovaných na covid na 100 tisíc obyvatel. Spolu s tím neustále přibývá osob s ukončeným očkováním.

V krajských nemocnicích také významně ubylo covid pozitivních pacientů. V té zlínské pečují o tři lidi, v nemocnici v Kroměříži pouze o jednoho nemocného. Uherskohradišťská a Vsetínská nemocnice je bez covid pozitivních pacientů.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zatímco šíření nemoci zpomaluje, roste počet očkovaných lidí. Ukončenou vakcinaci má již téměř 199 tisíc osob. „Celkově bylo ve Zlínském kraji aplikováno více než 462 tisíc vakcín proti covid-19. Očkovat se už mohou i děti od 12 let. Ve věkové kategorii 12 až 15 let má registraci provedenou více než tisíc osob a věřím, že to číslo poroste. Právě mezi mladými lidmi, kteří mají nejvíce vzájemných kontaktů, se nákaza šíří nejrychleji,“ sdělil hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

V rámci obcí s rozšířenou působností je nejvíce proočkovaný Zlín, kde vakcínu dostalo téměř 60 procent obyvatel. Podobně si vede i Uherské Hradiště či Luhačovice. Naopak nejméně očkovaných je v Bystřici pod Hostýnem, Rožnově pod Radhoštěm a Valašských Kloboukách.

I přes současné pozitivní výsledky hejtman radí do zahraničí raději necestovat. Důvodem je podle něj šíření nových variant koronaviru. „Dovolenou si můžeme užít i u nás. Já například strávím dovolenou na Luhačovicku, tedy v našem kraji, kde je krásně a aspoň tak podpořím místní podnikatele,“ dodal Radim Holiš.