Platit za alkohol? Ani nápad! Povedená partička v Prostějově se hodlala zásobit bez placení

PROSTĚJOV – Hned třikrát vyjížděli ve středu 7. července prostějovští strážníci do supermarketu na Plumlovské ulici. Partička se nejspíš potřebovala vybavit na oslavu a platit za alkohol se jim nechtělo. Láhve značkového pití tedy jednoduše ukradli.

Během pár hodin vyjížděli prostějovští strážníci ve středu 7. července třikrát do jednoho supermarketu na Plumlovské ulici řešit případy krádeže. Ve všech případech se jednalo o tvrdý alkohol. Jako první se provinila proti zákonu pětadvacetiletá žena. Ta si na prodejní ploše přímo z regálu vložila lahve s alkoholem v hodnotě 1547 korun rovnou do tašky a chtěla odejít přes pokladny bez zaplacení. Druhým hříšníkem v pořadí byl třicetiletý muž. Ten úplně stejným způsobem kradl vybraný alkohol, rozdíl byl pouze ve finanční částce. Vzal si zboží za 1198 korun. „Třetím v pořadí byla devětadvacetiletá žena, která na rozdíl od svých předchůdců projevila určitou vynalézavost. Nejprve si vložila pět lahví do nákupního vozíku, rozhlédla se a přejela do místa, kde bude méně viditelná. Zde předělala svoji kořist do batohu,“ popsal mluvčí Městské policie Prostějov Petr Zapletal. Žena netušila, že jí po celou dobu pozoruje ochranka obchodu a její konání je také zaznamenáváno na kamerový systém. Odcizila ze všech nejvíc a to za 3055 korun. Zajímavostí je, že všichni tři šli pouze po značkách Tatratea a Jack Daniels. Podle Petra Zapletala způsobili celkově škodu za 5 800 korun. Trojice se tak bude zpovídat před přestupkovou komisí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .