Starší žena měla hlídat vnuka na koupališti, místo toho nasávala vodku

Ilustrační foto

BRNO – Na prach opilá babička doprovázela svého vnuka na brněnském koupališti a přitom popíjela vodku. Na tento případ upozornil personál městskou policii, která poté ženu poslala vystřízlivět na záchytku.

Návštěvníci koupaliště byli svědky situace, kdy babička šla s vnukem do vody a nebezpečně se u toho kymácela. Poté ho nechala bez dozoru a pokoušela se z vody vylézt. Nešlo jí to podle jejích představ, ven jí museli pomoci až zaměstnanci, kteří se rovnou obrátili na linku 156. Na místo dorazila hlídka, která babičku našla sedět na lavičce a již z dálky z ní byl cítit alkohol. Sdělila jí, že se přišla s vnukem vykoupat a dodala, že vypila vodku. O chlapce se mezitím postarala jiná návštěvnice plovárny. Strážníci provedli prarodičce dechovou zkoušku, která ukázala hodnotu 2,6 promile. Jelikož u sebe neměla doklady, její osobní údaje přijeli ověřit republikoví policisté. Ti také kontaktovali matku dítěte, která si pro něj přijela. Babička zamířila z koupaliště sanitkou na záchytnou stanici, po vystřízlivění se bude zodpovídat správnímu orgánu z několika přestupků.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na rizika spojená s pitím alkoholu v parných dnech upozorňuje i mluvčí jihomoravských záchranářů, Michaela Bothová: „Obecně platí, že alkohol v horkých dnech působí na lidský organismus mnohem rychleji. Se zvýšenou konzumací navíc dochází k poruchám pozornosti a koordinace. Kombinovat proto pití alkoholu s plaváním je velmi nebezpečné. Alkohol také odvádí vodu z těla, zbytečně tak v letních dnech dochází k ještě větší dehydrataci.“