V pondělí začíná v Jihlavě rekonstrukce trolejí u Rozkvětu

JIHLAVA – Na začátku příštího týdne začne v Jihlavě rekonstrukce trolejí nad okružní křižovatkou ulic Havlíčkova a Pražská. Dva měsíce bude na linkách fungovat náhradní doprava.

Práce na rekonstrukci startují v pondělí 12. července a potrvají přibližně do poloviny září. Okružní křižovatka bude upravena jako všesměrová a po zavedení nových trolejí do Bedřichova dojde dále na trolejbusová spojení Březinek s obchodní a relaxační zónou podél ulice Romana Havelky. Nová trolejbusová linka povede i z Bedřichova k Poliklinice a na Masarykovo náměstí. Uvolněné parciální trolejbusy začnou v roce 2022 jezdit do Antonínova Dolu a Horního Kosova.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Z důvodu stavebních prací budou po dobu cca 2 měsíců nasazeny autobusy náhradní přepravy na linky A, E a částečně D a F. Jízdní řády těchto linek se nemění. Na lince D a F využijeme výhodu parciálních trolejbusů a nasadíme je po dobu výluky. Úsek stavby bez trolejí překonají jízdou na trakční baterii. Z tohoto důvody byly na zastávce Vysoká škola polytechnická ve směru na Dům zdraví instalovány stříšky pro automatické natrolejení,“ uvedl ředitel Dopravního podniku města Jihlavy Radim Rovner s tím, že se dopravní podnik předem omlouvá za všechna omezení.