Vem si je! Poslal muž na Benešovsku na policisty psa. Ten zaútočil!

Ilustrační foto: Pixabay

BENEŠOV – Některé agresory nezastaví žádná autorita. Muž v Bořeňovicích dokonce použil psa jako zbraň a poštval k útoku na policejní hlídku. Následkem toho skončil jeden policista se zraněním v pracovní neschopnosti.

V úterý 6. července vyjížděla policejní hlídka z Benešova do obce Bořeňovice, kde byla nahlášená událost se čtyřiatřicetiletým mužem. Policisté si s ním chtěli promluvit, ten však k tomu nejevil sebemenší ochotu. Nic řešit nechtěl. Otočil se a odcházel. Policisty byl několikrát vyzván, aby se zastavil, muž se však ani po opakovaných výzvách nezastavil.

Z místnosti, kde se pak uzavřel, na policisty vypustil psa se slovy “vem si je” a dal se na útěk. Pes proti policistům opravdu vyběhl a zaútočil.  Jednoho z policistů pokousal na noze tak, že si jeho zranění vyžádalo pracovní neschopnost.

Muž byl asi hodinu po incidentu policisty zadržen a odvezen na policejní služebnu. Den nato bylo proti němu zahájeno trestní stíhání a vyslechl si obvinění z přečinu násilí proti úřední osobě. Trestní zákoník stanoví, že “kdo užije násilí v úmyslu působit na výkon pravomoci úřední osoby, bude potrestán odnětím svobody až na čtyři léta”. Pes je zákonem při takových incidentech brán jako živý nástroj, jednající v pokynu vlastníka, případně i jiné osoby, která jej ovládá.