Vstup na festival Brno živě bude dobrovolný, peníze půjdou na pomoc Moravě

Ilustrační foto

BRNO – Po celé léto probíhá festival Brno živě, a to na různých koutech města. Tato akce je pro návštěvníky zdarma, organizátoři se však rozhodli zavést dobrovolné vstupné, jehož výtěžek poputuje do obcí zasažených tornádem.

„Celkem festival nabídne cirka třicet koncertů, ty se budou konat na různých místech v širším centru Brna. Návštěvníci si tak mohou dopřát skvělé hudební zážitky a zároveň podpořit lidi ze zasažených oblastí na jihu Moravy,“ uvedl radní pro oblast kultury Marek Fišer. Festival bude probíhat celé léto a vyvrcholí 2. září koncertem Top Dream Company v rámci Vaňkovka festu. Hudební vystoupení bude probíhat na Moravském náměstí, u sochy Jošta, na Římském náměstí, v nově opraveném amfiteátru na Kraví hoře a také na open stageích u klubů Šelepka, Alterna či Favál. Těšit se můžete na Dana Bártu nebo hvězdu světového jazzu – trumpetistu Laco Décziho se skupinou Celula New York. Zajímavou show si jistě připraví i Kapitán Demo, který slíbil přijet ve své legendární limuzíně.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Vstupné je zdarma, pořadatelé ale zavedli virtuální vstupenky, které si můžete zakoupit a podpořit tak obce na Hodonínsku a Břeclavsku. Veškeré finance půjdou na sbírku Sociálního nadačního fondu města Brna a Jihomoravského kraje. Službu zajišťuje smsticket.