Výjimky nepomohly. Kvůli cestování na Slovensko se dnes stávkovalo na hranicích

Foto: Kolony kamionů směřujících k hranicím

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – S dnešní změnou pravidel pro vjezd na Slovensko nesouhlasící skupina 30 lidí dnes v 10.30 hodin dopoledne zablokovala hranice mezi Českou republikou a Slovenskem. Stalo se tak na hraničním přechodu v Mostech u Jablunkova. To zkomplikovalo průjezd jak osobních aut, tak kamionům. Na místě zasahovala policie.

Při vstupu na Slovensko musí odedneška nenaočkovaní lidé vstoupit do karantény. Slovenská vláda připravila sice několik výjimek, například to, že karanténa se netýká pendlerů, některých profesí a lidí, kteří Slovenskem pouze projedou. Do karantény nemusí ani lidé po první dávce vakcíny.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Jako omezení svých práv však vnímají tento postup lidé, kteří na několika hraničních přechodech v Česku dnes zahájili kvůli novým pravidlům protestní akce. Například zátaras hranic v Mostech u Jablunkova na slovenské straně trval tři a půl hodiny. Na místě se tvořily kolony osobních i nákladních aut.

„Osobní dopravu jsme podle možností odkláněli na hraniční přechody Šance – Čadca. Ale kamiony se z hranic rozjely až okolo 14.00 hodiny odpoledne, kdy protestní akce skončila,“ informovala o situaci před chvílí policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Dále na našem webu

Pád letadla v Zábřehu: Čtyři lidé skončili v nemocnici