Jaké je aktuální spojení v oblasti postižené tornádem

ilustrační foto

BŘECLAV, HODONÍN – V oblasti funguje náhradní vlakové a autobusové spojení. Vlaky S9 a R13 jezdí v pravidelných intervalech mezi Hodonínem a Břeclaví.

Cestující s jízdenkami IDS JMK mezi Starým Městem, Moravským Pískem a Brnem budou moci dočasně v Břeclavi přestoupit i na vlaky EC a rj a dojet s nimi až do Brna. Pro cestu z Břeclavi do Brna nelze tyto vlaky s jízdenkou IDS JMK využít. Linka 572 je obnovena v celé trase Břeclav – Hodonín s následujícími omezeními: V Moravské Nové Vsi bude obsluhovat jedinou zastávku Moravská Nová Ves, křižovatka nacházející se v přesunuté poloze na ulici Školní u křižovatky ulic Vítězství a U Jordánky. Dále v Mikulčicích obslouží jedinou zastávku na ulici Moravské u hřbitova (dočasná zastávka s názvem Mikulčice, u hřbitova). Ostatní zde neuvedené zastávky v Mikulčicích a Moravské Nové Vsi jsou dočasně zcela bez obsluhy. V ostatních obcích po trase obsluhuje běžné zastávky dle jízdního řádu. Linka 573 je obnovena v celé trase Břeclav – Prušánky s tím, že v Moravské Nové Vsi stejně jako linka 572 neobsluhuje zastávku u žel. stanice. Zastávka Moravská Nová Ves, křižovatka je pro linku 573 přesunuta na ulici Dolní. Ostatní zastávky v Moravské Nové Vsi (Jednota a ZD) obsluhuje v původní poloze. Aktuální informace jsou vždy na www.idsjmk.cz.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.