Dobrovolník spadl v Moravské Nové Vsi ze střechy a těžce se zranil

Foto: Jirka Konečný

BŘECLAV – V noci na pátek spadl v Moravské Nové Vsi na Břeclavsku mladý dobrovolník ze střechy, kterou pomáhal nově postavit po zničení tornádem. Záchranáři ho převezli do břeclavské nemocnice s podezřením na těžké zranění.

Podle mluvčí záchranné služby Michaely Bothové muž spadl zhruba ze čtyřmetrové výšky. „Po příjezdu naší posádky byl pacient při vědomí. Dali jsme mu kyslík, léky tišící bolest, zafixovali jsme jej a s podezřením na těžké zranění jsme jej převezli k další péči do břeclavské nemocnice,” popsala Bothová. Zraněný tesař Vladimír napsal z nemocnice na sociální síti: „Bohužel jsme jeli v těch pařácich několik dnů v kuse a únavou jsem udělal chybu. Spadl jsem z vaznice na hlavu. Já už to nedokončim. Čekám na operaci. Díky všem, kteří pomáháte a držte se!“

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jak napsal jeho kolega Jirka, byli pomoci s výstavbou nové střechy u pana Hromka, který žije v Moravské Nové Vsi se svou třiadevadesátiletou maminkou, oba se velice špatně pohybují. Kamarádi zařídili sbírku, nakoupili materiál, pobrali, co se dalo a vyrazili na pomoc. Bohužel těsně před dokončením se stala nehoda a nezvládli střechu dokončit. Snad se najde někdo další na pomoc této rodině, kdo by zvládl střechu dodělat.