Hořel obchod s potravinami, plameny napáchaly škodu za milion korun

foto: HZS Královéhradeckého kraje

HRADECKO – Tři hasičské jednotky musely přispěchat tuto sobotu krátce po půl páté ráno k požáru obchodu. Jeho prostory byly značně zkouřené a hasiči se obávali, aby se oheň nedostal do prázdných bytů nad ním.

Jak potvrdila mluvčí hasičů Martina Götzová, k požáru došlo ve Skřivanech v Tovární ulici. Jednotkám se podařilo oheň velmi rychle lokalizovat a díky tomu mohl velitel zásahu pět minut po šesté hodině ohlásit likvidaci požáru. Hasiči zkontrolovali také prázdné bytové jednotky, do nich se naštěstí plameny nedostaly.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Vyšetřovatelka hasičů na místě zjistila, že za požárem stála s největší pravděpodobností technická závada na elektrické instalaci. Škoda byla vyčíslena asi na jeden milion korun, zejména se jedná o vzniklou škodu na zboží v prodejně. Díky včasnému zásahu jednotek se podařilo uchránit majetek v odhadované výši asi 4 milionů korun,“ říká mluvčí.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolné jednotky ze Smidar a Skřivan.