Agresivní opilec obtěžoval ve vlaku cestující, mladou ženu hrubě napadl

Ilustrační foto

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Řadu výtržností způsobil v sobotu dopoledne ve vlaku na trase Brno – Praha opilý muž. Zklidnil jej až zákrok policistů, kterým nadýchal přes dvě promile. Muž skončil na záchytce a nyní je podezřelý z přestupku.

K incidentu došlo v sobotu 10. července kolem jedenácté hodiny dopoledne. Čtyřiadvacetiletý muž začal ve vlaku nejdřív slovně obtěžovat spolucestující. „Po mladé ženě chtěl, aby ho objala, což žena odmítla. Opilý muž začal ženě sprostě nadávat a dopustil se tak vůči ní hrubého jednání,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Policisté agresora zadrželi na nástupišti ve Žďáře nad Sázavou. Dechová zkouška ukázala 2,38 promile alkoholu. Vlakvedoucí mu další cestu zakázal, mladý muž se s tím ale nehodlal smířit. „Muž se na místě stále choval velmi nevhodně a byl arogantní, jeho agresivita se stupňovala a neskýtal záruky slušného chování,“ dodala Dana Čírtková. Policistům tak nezbývalo než mladíka odvézt na záchytku k vystřízlivění.  Mladý muž nyní čelí podezření z přestupku proti veřejnému pořádku.