Hasiči zasahovali u jedenácti dopravních nehod, bohužel několikrát bylo zapotřebí záchranářů

foto: HZS Královéhradeckého kraje (Úlibice)

KRÁLOVÉHRADECKO – Střet tří aut, bouračka do lanových svodidel, střet motorky a osobního auta, nebo náraz do stromu, i takové byli zásahy profesionálních a dobrovolných hasičů napříč krajem o uplynulém víkendu.

Na Hradecku došlo během neděle ke dvěma bouračkám. První z nich se stala krátce před osmou hodinou ranní, ve Všestarech, v katastru části Bříza. Zde bouralo osobní auto u staveniště dálnice. Na místě zasahující profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská předali jednoho zraněného do péče záchranářů a havarované vozidlo zabezpečili.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Krátce po osmé hodině večerní došlo na 61. km dálnice D11 v Olešnici ke srážce tří vozidel. Profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolná jednotka z Chlumce nad Cidlinou zajistili vozidla proti požáru a zkontrolovali, jestli neunikají pohonné hmoty. Při bouračce nebyl naštěstí nikdo zraněn.

Na Jičínsku došlo ke čtyřem dopravním nehodám. Krátce po půl desáté dopoledne zasahovali profesionální hasiči z Jičína, uplynulou sobotu, u nehody mezi Úlibicemi a Jičínem. Zde bouralo osobní auto, které narazilo do lanových svodidel. Hasiči se postarali nejen o úklid silnice, ale také pomohli naložit auto na odtah. Při nehodě naštěstí nebyl nikdo zraněn.

Ten samý den došlo v Kopidlně, o půl třetí odpoledne, ke střetu osobního vozidla s motocyklem. Profesionální hasiči z Jičína a dobrovolná jednotka z Kopidlna poskytli zraněnému motorkáři první pomoc, následně byl předán do péče zdravotnické záchranné služby.

K poslední sobotní nehodě došlo v Nové Pace na silnici č. 16 v části Vrchovina. Zde se srazily dvě motorky. Místní profesionální hasiči poskytli před příjezdem záchranky první pomoc dvěma zraněným.

Na Jičínsku došlo k jedné dopravní nehodě, a to v neděli, krátce po osmé večer. V Jičíně v části Hubálov havaroval osobní vůz, který narazil do stromu. „Jednu osobu ošetřili zdravotničtí záchranáři. Hasiči z jičínské stanice zkontrolovali havarovaný vůz na případný únik provozních kapalin a odpojili akumulátor,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

Na Náchodsku došlo během víkendu ke třem nehodám. Ve Chvalkovicích u části Malá Bukovina došlo v sobotu, krátce po půl osmé ráno, k bouračce dodávky a osobního auta. Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem zasypali uniklé pohonné hmoty sorbetem a postarali se o úklid silnice, zároveň pomohli s naložením havarovaných aut na odtah. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

V Zábrodí došlo, v neděli, krátce po třetí hodině odpolední, k letecké dopravní nehodě. O události jsme vás informovali v článku: Motorový kluzák havaroval a zakončil svůj let na cestě.

V neděli, krátce po jedenácté hodině v noci, došlo v Novém Městě nad Metují k nehodě osobního auta, které narazilo do stromu. Na místě museli zasahovat profesionální hasiči z Dobrušky a místní dobrovolná jednotka. „Posádka naštěstí vyvázla bez zranění. Hasiči zajistili havarované vozidlo proti vzniku požáru a zachytávali únik provozních kapalin,“ říká hasičů Martina Götzová.

Na Rychnovsku došlo k jedné dopravní nehodě, a to v sobotu, krátce před druhou hodinou odpolední v Semechnici.  V části Kruhovka zasahovala profesionální jednotka z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Opočna u nehody osobního auta, které svou jízdu skončilo v příkopě. Jedno zraněného pomohli jednotky transportovat do sanitky. Dále hasiči zajistili havarovaný vůz, odpojili u něj baterii a zajistili ho před požárem.

Na Trutnovsku došlo k jedné dopravní nehodě, a to v sobotu, ve Svobodě nad Úpou. Krátce před půl sedmou ranní museli trutnovští profesionální hasiči vyrazit na pomoc uvízlému osobnímu autu, které bylo v prudkém kopci částečně ve škarpě.