Hodili kámen na jedoucí nákladní automobil. Policie hledá svědky

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Kristýna Bílková)

ČESKOBUDĚJOVICKO – Policisté z Hluboké nad Vltavou se obrací na veřejnost se žádostí o pomoc při objasnění trestného činu poškození cizí věci. Neznámý pachatel totiž z přemostění dálnice D3 hodil kámen na právě projíždějící nákladní automobil. Policie hledá případné svědky.

K události došlo 1. července v době okolo sedmé hodiny večerní v katastru obce Chotýčany na 123,5 kilometru. „Neznámý pachatel zde úmyslně poškodil nákladní automobil značky Iveco Eurocargo skříňový. Na jedoucí automobil hodil pravděpodobně kámen a poškodil mu tak čelní sklo,“ uvedla policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová. Na vozidle způsobil škodu ve výši 20 000 korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Podle informací policie z dosavadního šetření vyplývá, že řidič jel v pravém jízdním pruhu a všiml si, že na přechodové lávce jsou 3 osoby. „Mělo se jednat pravděpodobně o chlapce do věku deseti let. Jeden z nich měl mít na sobě bílé triko a šortky. Všichni měli na hlavě přilby a měli u sebe jízdní kola, není vyloučeno, že to byla terénní kola BMX,“ popsala Schwarzová.

Obdobný případ se stal 30. června okolo jedné hodiny odpolední. „Neznámý pachatel vhodil neznámý předmět na nákladní vozidlo značky Volvo FH bílé barvy a způsobil tak škodu ve výši padesát tisíc korun,“ sdělila policejní mluvčí. Stalo se tak na přemostění nad silnicí číslo 34 u kilometrovníku číslo 34-002.2. Podle slov Štěpánky Schwarzové z šetření vyplývá, že pachatel mohl být mladý muž s černými vlasy.

Policisté žádají případné svědky, především řidiče, kteří inkriminovanými místy projížděli a viděli někoho podezřelého nebo měli v uvedené době zapnutá záznamová zařízení ve svých vozidlech, aby se obrátili na policisty na telefonní číslo 974 226 730 nebo přímo na linku 158.