Jak si o dovolené dobře odpočinout? Poradí vám olomoučtí odborníci

OLOMOUC – Jak nejlépe načerpat síly o letní dovolené? Je vhodnější aktivní volno s pohybovými aktivitami, nebo úplné „vypnutí“ a lenošení? A co často diskutované méně tradiční formy odpočinku typu pobytu ve tmě či dlouhé meditační pouti? Na tyto a další otázky se bude snažit najít odpovědi pátý díl Ambulance aktivního zdraví (Ambulance AZ), seriálu debat odborníků pořádaného Fakultní nemocnicí (FN) Olomouc.

Zhruba tři čtvrtě hodiny trvající pořad připravovaný ve spolupráci s olomouckým televizním studiem BEA campus channel bude naživo k vidění ve středu 14. července od 17 hodin a poté ze záznamu na webových stránkách pořadu a současně na YouTube kanálu a facebookové stránce FN Olomouc. „Často se dnes setkáváme s obecnými radami a doporučeními například v tom smyslu, že svou dovolenou máme proložit všemožnými pohybovými a zážitkovými aktivitami. Je ale skutečně možné mít pro správný a hodnotný odpočinek jeden univerzální recept? Nebo každému z nás vyhovuje něco jiného, například i v závislosti na našem zaměstnání a celoročním režimu?“ ptá se duchovní autor a průvodce pořadem Roman Havlík, ředitel FN Olomouc.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Jeho hosty ve studiu BEA budou v pořadu věnovaném tentokrát letnímu odpočinku odborníci z Katedry rekreologie Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci – Ivo Jirásek, který se zabývá filozofickými aspekty tělesné kultury, výchovou prožitkem a její metodikou, a vedoucí katedry Zdeněk Hamřík, jehož doménou je problematika zdravého a aktivního životního stylu.

Cílem projektu Ambulance AZ je připomenout veřejnosti téma aktivního zdraví a zodpovědného přístupu každého z nás k vlastní tělesné i duševní kondici. V rámci každého dílu pozvaní odborníci odpovídají i na dotazy, které mohou zájemci již před vysíláním klást prostřednictvím webových stránek pořadu. Zde také naleznou různé zajímavé odkazy a tipy na podporu aktivního zdraví i kontakty na specializované poradny ve Fakultní nemocnici Olomouc a záznamy všech předchozích debat. Pro sdílení zkušeností a případně konzultaci některých otázek s odborníky založila FN Olomouc také facebookovou skupinu.