Jihlavští strážníci chytili celostátně hledané osoby, ale i cizince ničící hřiště v Českém mlýně

Foto: Magistrát města Jihlavy

JIHLAVA – Celostátně hledané osoby, mezi nimi dva, co se vyhýbali nástupu do vězení, zadrželi minulý týden strážnici v Jihlavě. V sobotu pak navíc chytili výtržníky, kteří rozbíjeli vybavení dětského hřiště.

K prvnímu případu došlo ve středu 7. července. Hocha, který je strážníkům velmi dobře znám coby pravidelný uprchlík z výchovného ústavu, si všimla operátorka kamerového systému. Městští strážníci chlapce po krátkém pronásledování zadrželi.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Obdobná situace se opakovala v pátek 9. července, kdy se hlídkám podařilo zadržet dva muže, kteří se vyhýbali nástupu do výkonu trestu. „První z mužů na sebe upozornil tím, že narušoval veřejný pořádek u jednoho z jihlavských obchodních domů,“ uvedla redaktorka Aneta Hrdličková. Muž byl opilý a dělal okolo sebe nepořádek. Po kontrole dokladů strážníci zjistili, že je po něm vyhlášeno celostátní pátrání. Druhého muže, kterého strážníci zadrželi při pochůzce ve městě, již znali z databáze hledaných osob. I tento muž se dosud úspěšně vyhýbal vězení.

V noci 10. července pak přišlo na linku 156 oznámení o podezřelém hluku z dětského hřiště v areálu Českého mlýna. Strážníci zde krátce poté zadrželi čtveřici opilých cizinců, kteří se zdržovali v oploceném areálu hřiště a demolovali jeho vybavení. Dva ze zadržených byli v takovém stavu, že je strážníci odvezli rovnou na záchytku k vystřízlivění.