Muž z Klatovska se stal obětí podvodu. Přišel o 1 700 000 korun

Ilustrační fotografie

KLATOVSKO – Na svoji neopatrnost a přílišnou důvěřivost doplatil muž z Klatovska, který si po telefonní nabídce od údajného externího obchodního zástupce banky zakoupil dluhopisy za sumu 1 700 000 korun.

Podvedený muž obdržel instrukce, které byly nutné pro úpis dluhopisů, a také platební podklady. Po určité době se začal zajímat o výnosy z dluhopisů, a přitom pojal podezření, že něco není v pořádku. Proto se obrátil na banku, kde mu bylo sděleno, že vůbec není veden jako majitel dluhopisů a že banka takové dluhopisy ani nevydala, a poté na policii.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na případu začali intenzivně a pečlivě pracovat kriminalisté. Prováděli výslechy, zajišťovali dokumenty, přizvali znalce. Získané informace je dovedly do Prahy, kde byli dva výše uvedení muži zadrženi. Vyšlo najevo, že si obstarali falešné dluhopisy, které vydávali a užili jako pravé, a po vzájemné dohodě a rozdělení rolí zprostředkovali nabídku a prodej těchto dluhopisů. Po obdržení peněz poté provedli hotovostní výběry na pobočkách banky. „Kriminalisté spolu se spisovým materiálem podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněných do vazby. Oběma hrozí trest odnětí svobody na pět až deset let. Apelujeme na kupující dluhopisů, aby si před nákupem ověřili ISIN a vydavatele dluhopisů, mohou tím tak zamezit riziku stát se obětí podvodu,“ sdělila k případu policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Zabavené věci, zdroj: PČR