Nekonečné práce na mostech do Poruby: Další uzavírka začne ve čtvrtek!

Foto: wik - Svinovské mosty nedávno prošly sérií oprav

OSTRAVA – Mostů táhnoucích se mezi Novou Vsí a Porubou je několik v řadě za sebou. Poté, co byly dokončeny opravy těch ve Svinově na úrovni zastávek MHD, i těch nad železničními kolejemi, přicházejí na řadu s opravami mosty o několik dalších desítek metrů blíže k Nové Vsi. Vedou nad řekou Odrou a jejich rekonstrukce vypukne už tento čtvrtek.

Vedení Moravskoslezského kraje, jako správce komunikace, tuto novinu oznámilo dnes v oficiálním prohlášením. „Oba mosty se konečně dočkaly opravy. Už začínaly být ve špatném stavu a bude nutná jejich celková oprava, kvůli které se nevyhneme nutným omezením provozu,“ uvedl k problematice hejtman kraje Ivo Vondrák.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Opravy mají dle předběžných odhadů trvat 390 dnů s přestávkou v zimním období. Princip prací bude podobný jako v době, kde se opravovaly nedaleké mosty ve Svinově. „V každé etapě bude průjezdný jeden jízdní pruh v obou směrech. Jeden speciální pruh bude určený autobusům,“ sdělil náměstek hejtmana pro dopravu, Radek Podstawka.

Motoristům i lidem cestujícím v MHD tak nezbývá nic jiného, než poněkolikáté za poslední roky opět zatnout zuby a od letošního 15. července do konce roku 2022, kde je plánováno ukončení prací, komplikovaný průjezd hlavním tahem mezi Porubou a centrem vydržet.

Dále čtěte:

Prima klima a alkohol zdarma? Ostravačka (41) popíjela přímo v obchodě