OBRAZEM: Slovácké léto je u konce. Bodoval Pokáč i Jesus Christ Superstar

Pokáč. Foto: Kateřina Nosková

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Uherské Hradiště se po čtrnácté rozloučilo se Slováckým létem. Ačkoliv nebylo vůbec jasné, zda se oblíbený hudebně-sportovní festival letos kvůli korovaniru uskuteční, organizátorům se povedlo dát dohromady nadupaný program plný zážitků. Na další ročník si návštěvníci musí počkat až do 1. – 10. července 2022.

Počasí bylo k festivalu milosrdné, podařilo se tak uskutečnit všechny plánované aktivity. Nechyběly závody dračích lodí, beachvolejbal, plážový fotbal, pétanque nebo spikebal, Žhavé běhy, Na kole vinohrady Uherskohradišťska nebo hromadná in-line vyjížďka. Pro děti se uskutečnilo několik zábavných odpolední nebo škola pokeru.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Super Cup přitáhl beachvolejbalové mistry

V letošním roce vypsal Český volejbalový svaz pouze jediný turnaj série Super Cup. A právě ten se odehrál v Uherském Hradišti. Po oba červencové sváteční dny tu změřila síly elita českého i slovenského beachvolejbalu.

„Všichni ví, že Super Cup na Slováckém létě je můj nejoblíbenější turnaj. A ještě když hrajeme na náměstí, ta atmosféra je opravdu skvělá a bouřlivá, má standardy evropských turnajů, takže se sem vždycky moc těšíme. To, že jsme došli až do finále, je opravdu úžasné, dnes je tady zase komplet česká i slovenská špička, takže jsem naprosto nadšený,“ svěřil se pravidelný účastník hradišťského Super Cupu Robert „Bob“ Kufa, mistr ČR z roku 2013 a čtyřnásobný držitel titulu King of the beach.

Právě Robert Kufa turnaj v uplynulých dvou letech ovládl. Letos ho spolu s Adamem Waberem zastavil až ve finále po dvousetové bitvě Donovan Džavoronok a Jan Hadrava.

Jesus Christ Superstar a Pokáč byli beznadějně vyprodaní

Z kulturních akcí si největší přízeň diváků získaly dvě, a to páteční koncert písničkáře Pokáče a exkluzivní předpremiéra rockového muzikálu Jesus Christ Superstar v podání Slováckého divadla. Obě byly beznadějně vyprodané a setkaly se s vřelým přijetím. „Děkujeme, že jste u toho byli s námi! Byl to nádherný a silný zážitek,“ vzkázala Kristýna Daňhelová, která v muzikálu ztvárnila roli Máří Magdalény.

Fanoušci si užili i koncerty kapel Walda Gang, Alkehol, Iné Kafé nebo domácí cimbálovky Harafica. Reflexy v rámci festivalu pokřtily své nové CD Když za srdce tě chytím.

193 nadějí na život a 14 000 korun pro děti

Tradiční součástí Slováckého léta jsou benefiční aktivity. Český národní registr dárců dřeně měl opět po celou dobu trvání svůj stan na Masarykově náměstí. „Letos jsme celkem zapsali krásných 197 nových členů Registru, což je o tři více než vloni. Děkujeme za možnost opět se zúčastnit a těšíme se na další spolupráci,“ děkovala za Registr Xenie Mráčková.

Každoročně posílají organizátoři Slováckého léta výtěžek z beachvolejbalového turnaje Mix amatér České olympijské nadaci, která umožňuje sportovat dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí. Výjimkou nebyl ani tento rok, kdy se podařilo získat krásných 14 tisíc korun.

Alkehol. Foto: Kateřina Nosková
Alkehol. Foto: Kateřina Nosková
Foto: Kateřina Nosková
Foto: Kateřina Nosková
Dětký běh. Foto: Kateřina Nosková
Dětský běh. Foto: Kateřina Nosková
Folklorní večer. Foto: Kateřina Nosková
Harafica. Foto: Kateřina Nosková
Iné Kafé. Foto: Kateřina Nosková
In-line vyjížďka. Foto: Kateřina Nosková
Jesus Chist Superstar. Foto: Kateřina Nosková
Jesus Christ Superstar. Foto: Kateřina Nosková
Mňága a Žďorp. Foto: Kateřina Nosková
Na kole vinohrady Uherskohradišťska. Foto: Kateřina Nosková
Foto: Kateřina Nosková
Reflexy. Foto: Kateřina Nosková
Robert Kufa. Foto: Kateřina Nosková
Foto: Kateřina Nosková
Foto: Kateřina Nosková
Wlada Gang. Foto: Kateřina Nosková
Walda Gang. Foto: Kateřina Nosková
Walda Gang. Foto: Kateřina Nosková