Primátor říká, že nechce ohrožování občanů koloběžkami

Foto: Oficiální FB primátora města Hradec Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – Od července funguje ve městě služba sdílení elektrokoloběžek, radní ale chtějí jasně nastavit pravidla této služby. Půjčování koloběžek nemohou zakázat ani povolit a primátor si nepřeje, aby byly volně poházené po městě.

V krajské metropoli byl od začátku letních prázdnin zahájen provoz elektrokoloběžek. Jedná se o soukromou společnost, která však s městem neuzavřela žádnou smlouvu. Radní tak nemohou službu sdílení koloběžek ve městě povolit ani zakázat. Koncem června proběhlo jednání s provozovatelem, měly být jasně stanovené podmínky, za jakých budou elektrokoloběžky v Hradci fungovat. Zastupitelstvo však dohodu neschválilo. „V nejbližších dnech chceme s provozovateli zahájit nová jednání a hledat cestu, jak této službě v našem městě nastavit pravidla, aby nevznikaly zbytečné konflikty. Musíme se hlavně domluvit o tom, kam budou mít přístup, o jejich maximální rychlosti a hlavně na vyznačení míst, kde a jak bude možné elektrokoloběžky parkovat. A důležité bude také to, budeme-li schopni ve spolupráci s provozovateli tato pravidla na uživatelích vymoci. Nechceme, aby koloběžky ohrožovaly občany a byly nekoordinovaně poházené po městě,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.