Průjezd Havířovem je už teď výzvou, za týden bude rozkopaná i ulice Dělnická

Foto: raš - Pokládka nového povrchu na havířovské Dlouhé třídě komplikuje průjezd hlavním tahem přes Havířov

HAVÍŘOV – Práce na pokládání nového silničního povrchu představují v těchto dnech pro řidiče jedoucí po Dlouhé třídě značné komplikace a omezení. Kvůli horkému asfaltu je ztížené přecházení třídy i pro chodce.

Také na Hlavní třídě se v jejím horním úseku setkají hlavně řidiči s omezením jízdních pruhů kvůli pracím spojeným s pokládkou potrubí ve středovém pásu ulice.  Obrnit se trpělivostí musí motoristé hlavně v době dopravní špičky, protože se ve městě místy tvoří i kolony. Kritický úsek je například výjezd z Těšínské ulice na Hlavní třídu a to v důsledku zúžení do jednoho jízdního pruhu před křižovatkou.

 

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Další komplikace na obyvatele Havířova čekají už příští týden, kdy od pondělka 19. července začne souvislá oprava povrchu ulice Dělnické. Práce se potáhnou do 8. srpna. „Tak jako nyní na Dlouhé třídě, bude možný průjezd vždy po jedné polovině vozovky,“ řekla mluvčí magistrátu Rozalie S. Pokorná s tím, že dopravní omezení se bude měnit operativně každý den podle postupu prací.

Dále čtěte:

Bruno Flajšer z Havířova den po tornádu neváhal a jel na vlastní pěst pomoci na jih