Řidič kamionu vjel do křižovatky na červenou a srazil se škodovkou. Srážku obou vozidel nepřežil 46letý řidič osobního auta

foto: HZS Královéhradeckého kraje

HRADEC KRÁLOVÉ – Dnes krátce po šesté hodině ranní došlo na křižovatce U Kalinky k tragické dopravní nehodě. Na co myslel řidič kamionu, který nerespektoval signalizaci semaforu a doslova smetl osobní auto, které vjíždělo na hlavní silnici, musí nyní vyšetřit policisté.

Jak sdělila policejní mluvčí Šárka Pižlová, k nehodě došlo pravděpodobně tak, že 51letý šofér kamionu, který jel od centra města Koutníkovou ulicí, ke křižovatce ČKD, na křižovatce nerespektoval červenou signalizaci. V tu chvíli vjelo z ulice Petra Jilemnického osobní vozidlo Škoda Octavia a došlo k nevyhnutelné srážce.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Ve vozidle Škoda cestovaly tři osoby, jedna osoba utrpěla zranění neslučitelná se životem a dvě osoby byly převezeny do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Vlivem nárazu došlo dále k poškození zaparkovaného vozidla Ford,“ říká mluvčí.

Na místě nehody byl zapotřebí také zásah profesionálních hasičů ze stanice Hradec Králové – Pražská. „Komunikace byla nejprve pro veškerou dopravu uzavřena, následně byl provoz obnoven s omezením. Po ukončení vyšetřování ze strany policie by měla jednotka zajistit odstranění následků nehody,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.