V Prostějově se narodilo 376 dětí, rodila „patnácka“ i 44letá

ilustrační foto

PROSTĚJOV – Během plodného půlroku přišlo na svět v prostějovské nemocnici 376 dětí. Mezi nejmladší a nejstarší rodičkou byl věkový rozdíl téměř 30 let.

Nejplodnějším měsícem byl únor, kdy se narodilo 75 dětí, naopak nejméně dětí přišlo na svět v dubnu, kdy jich bylo 52. Nejvíce živo pak bylo na gynekologicko – porodnickém oddělení 12. února.

„Angelina, Melita, Nermina, Raul, Patricio či Lilly. To jsou některá netradiční jména, která dávali rodiče svým dětem v naší porodnici během prvního pololetí letošního roku,“ sdělila Věra Tisoňová, vrchní sestra gynekologicko – porodnického oddělení Nemocnice AGEL Prostějov. Naopak v rodných listech se nejčastěji objevovala jména jako Sofie, Natálie, Eliška, Viktorie a u chlapců pak Jakub, Dominik, Štěpán nebo Ondřej. Největším miminkem v prvním pololetí byla holčička narozená přirozenou cestou 6. května, která při výšce 52 centimetrů vážila 4600 gramů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Doposud nejstarší letošní maminka měla v době porodu 44 let, naopak nejmladší 15 let. Vůbec největší počet porodů jsem měli letos v pátek 12. února, kdy na našem oddělení přišlo na svět 10 dětí, z toho 7 chlapců,” dodává vrchní sestra s tím, že ve dvou případech maminky porodily dvojčata.

Porodnice Nemocnice AGEL Prostějov nabízí budoucím maminkám tři samostatné uzavřené klimatizované porodní boxy, které poskytují rodičce i jejímu partnerovi maximální soukromí. Součástí těchto boxů je kromě speciálních polohovacích lůžek také porodní vana, rehabilitační balony, žíněnky, sprcha, křeslo, rádio s CD přehrávačem. Nejmodernější porodní místnosti tak umožňují nespočet alternativních způsobů vedení porodu.

Porodnice Nemocnice AGEL Prostějov je také držitelem titulu Baby Friendly Hospital, tedy nemocnice přátelské k dětem.