VIDEO: Nalezenou peněženku si nechal i s penězi, doklady a kartami. Nepoznáváte ho?

OLOMOUC – Když neznámý muž našel v Olomouci ztracenou peněženku, ani ho nenapadlo, že by ji měl odevzdat. Nejspíš se naopak zaradoval z toho, co v peněžence našel. Měl ale smůlu, byl zachycen na kamerovém záznamu. Policie nyní pátrá po totožnosti nečestného nálezce.

V pátek 30. dubna okolo druhé hodiny odpolední vytratil 44letý muž z kapsy své mikiny na Palachově náměstí v Olomouci peněženku. Kromě peněz v ní měl i osobní doklady a několik platebních karet. Způsobenou škodu si vyčíslil na téměř 15 000 korun. Peněženku našel neznámý muž, který byl zachycen na kamerovém záznamu. „Na kamerovém záznamu je zachycen neznámý muž, který peněženku nachází, poté zvedá ze země a spolu s ní odchází pryč, směrem k ulici tř. Svobody,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová. Policie ho podezřívá z přečinů zatajení věci a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a pátrá po jeho totožnosti.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Pokud byste muže z přiloženého videa poznali, nebo byste disponovali informacemi, které by pomohly ke zjištění jeho totožnosti, neprodleně kontaktujte policisty prostřednictvím kterékoliv policejní služebny, případně prostřednictvím bezplatné telefonní linky 158.