Začíná rekonstrukce průtahu Kunovicemi, řidiči budou muset po objížďce

Ilustrační foto

KUNOVICE – V Kunovicích odstartovala rozsáhlá oprava a rozšíření silnice I/55. Stavba má zajistit plynulost a bezpečnost silničního provozu. Hotovo by mělo být v roce 2022.

Opravovat se bude úsek dlouhý 1 200 metrů. „V lokalitě křižovatky se silnicí I/50 zvětšíme počet řadících jízdních pruhů a zrušíme přechod napříč silnicí I/55, který se přesune k autobusovým zastávkám. Autobusové zastávky přesuneme do zálivů, tak aby nezasahovaly do jízdních pruhů, a upravíme také rampu mimoúrovňové křižovatky v délce 28 metrů. V ulici Na Rynku snížíme šířku asfaltové vozovky silnice I/55 a podél ní vybudujeme parkovací pruhy s dlážděným povrchem a dále také zřídíme nové zálivy pro autobusové zastávky,“ popsal projektový manažer zhotovitele stavby společnosti Skanska a. s. Roman Zbořil s tím, že v příštím roce budou práce pokračovat úpravou napojení v křižovatkách u městského úřadu. Součástí stavby je také rozšíření chodníků a cyklostezek.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

První dopravní omezení začne pro řidiče platit od 20. července. Během uzavírky budou motoristé využívat objízdnou trasu přes Míkovice a silnici I/50.

Rekonstrukce má usnadnit průjezd městem, kde zvlášť v pracovních dnech vznikají dlouhé kolony. Navíc jde o úsek častých dopravních nehod. „V délce jednoho kilometru zde ročně dochází ke zhruba 20 nehodám. S ohledem na celkový význam silnice I/55 je třeba tyto problémy co nejdříve vyřešit, aby byla zajištěna funkčnost dopravní obsluhy, než bude doprava svedena na dálnici D55,“ přiblížil ředitel Správy Zlín ŘSD ČR Karel Chudárek.

Foto: ŘSD