Aktualizace: Řidič kamionu, který způsobil tragickou nehodu, je policisty obviněn

foto: HZS Královéhradeckého kraje

HRADEC KRÁLOVÉ – Včera krátce po šesté hodině ranní došlo na křižovatce U Kalinky k tragické dopravní nehodě. Tu způsobil nerespektováním červené signalizace na semaforu 51letý řidič a doslova smetl s kamionem Škodu Octavia, která vjížděla na hlavní silnici.

O nehodě jsme vás informovali v článku: Řidič kamionu vjel do křižovatky na červenou a srazil se škodovkou. Srážku obou vozidel nepřežil 46letý řidič osobního auta. Jak dnes sdělila policejní mluvčí Šárka Pižlová, kriminalisté z Hradce Králové hned včera po nehodě obvinili jednapadesátiletého cizince. „Muž je obviněn ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti, těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a z přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti, za což mu v případě prokázání viny hrozí až šestiletý pobyt ve vězení,“ říká mluvčí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Šofér kamionu podstoupil po nehodě dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která ukázala negativní výsledek. Dnes byl propuštěn z policejní cely a bude stíhán na svobodě.