Díky plačícímu dítěti ženě málem vykradli její auto

Ilustrační foto

BRNO – V Žabovřeskách si roztržitá matka zapomněla klíče ve dveřích auta a spolu s plačícím kojencem odešla pryč. Díky všímavému svědkovi nedošlo k něčemu vážnějšímu, například krádeži.

Kolemjdoucí si na parkovišti všiml auta značky Nissan, v jehož dveřích byl vložen klíč. V automobilu nikdo neseděl a delší dobu se k němu nevracel, pojal tedy podezření, že ho tam někdo prostě zapomněl. Obrátil se proto na linku 156 a poprosil hlídku o pomoc. Na místo dorazili strážníci, kteří nahlédnutím do registru vozidel zjistili majitele, jímž byla devětadvacetiletá žena bydlící poblíž. Kontaktovali ji proto a požádali, aby se k autu dostavila.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Řidička poté hlídce vysvětlila, jak k situaci došlo. „Přijela autem s plačícím dítětem a ve snaze ho co nejdříve utišit, v roztržitosti odnesla kojence, aniž by zamkla a vytáhla klíče,“ popisuje situaci tiskový mluvčí městské policie Pavel Šoba. Mladá maminka poté raději zkontrolovala interiér auta a když zjistila, že se nic neztratilo, poděkovala strážníkům a rozloučila se s nimi.