Hádka o peníze se v centru Zlína zvrhla v potyčku, při které tekla krev

Foto: MP Zlín

ZLÍN – Znesvářená dvojice mužů ve věku 47 a 66 let způsobila v centru Zlína nemalé pozdvižení. Údajně nevyřízené dluhy z minulosti zapříčinily hádku, která vyústila ve rvačku. Ukončit ji museli až strážníci.

V pondělí krátce po jedné odpoledne si strážník při kontrole na náměstí Míru všiml, že na travnaté ploše dochází mezi dvěma muži k hlasité hádce, která přerůstá v potyčku. Požádal tedy o příjezd další hlídky a oba aktéry vyzval, aby v ní nepokračovali. „Tomu oba vyhověli, načež mladší tvrdil, že mu starší dluží peníze, zatímco starší uváděl, že mu již vše splatil a nic dalšího nedluží. Přivolaná hlídka ošetřila staršímu muži drobnou oděrku a podezření z přestupku proti občanskému soužití předala k dalšímu řízení správnímu orgánu,“ sdělil zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Udobření však netrvalo dlouho. O několik minut později se totiž na strážníky obrátili kolemjdoucí s tím, že v boční ulici dochází ke rvačce. „Hlídka zde poté nalezla staršího z dříve řešené dvojice mužů, který měl krvácivé zranění na ruce. Mladší jej totiž opět napadl a vzápětí vzal do zaječích. Strážník, který zpozoroval prvotní incident, se za ním okamžitě vydal a dostihl jej v nedalekém sadu Svobody. Agresivní muž však nedbal jeho výzev a pokoušel se o útěk, v němž mu bylo definitivně zabráněno až s použitím donucovacích prostředků,“ vylíčil Pavel Janík.

Přivolaný lékař ošetřil zraněného muže. Vyšetřil také útočníka, kterému v krvi kolovalo 2,5 promile alkoholu. Jelikož agresor nedokázal kontrolovat své chování, strážníci ho převezli na kroměřížskou záchytku k vystřízlivění.

Foto: MP Zlín