Komentovaný výlet za hornickou historií vede i místy, kde se točila Dukla 61

Foto: provedu.cz - Důl Michal

KARVINSKO / MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Fakt, že je Moravskoslezský region úzce spjat s hornickou historií, není novinkou. K unikátní jízdě historickým autobusem, která vede od jednoho významného hornického místa k dalším, vás právě teď zve historik Tomáš Majliš.

V rámci tak zvané Technotrasy se návštěvníci podívají ve čtyřech prázdninových termínech pokaždé do takových míst, jako jsou Dolní oblast Vítkovice, Důl Trojice, Důl Michal, Důl Gabriela, nebo ke Kostelu sv. Petra z Alkantary, řečenému Šikmý. Mezi zastávkami jsou také autentické lokace, kde se v roce 2018 natáčel film Dukla 61. Tehdy filmaři obsadili třeba Důl Barbora, nebo hřbitov v Orlové.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Prázdninové termíny jsou v nabídce na 18. a 25. července, srpnové jsou pak 1. a 15. srpna. „Jedeme historickým autobusem ŠL 11 a budeme putovat za historií Ostravsko-karvinského revíru, jeho černouhelnými doly, hornickými koloniemi, zaniklými částmi obcí a životem zdejších obyvatel v dobách průmyslového rozmachu Ostravska,“ řekl o projektu jeho strůjce, Tomáš Majliš.

Projekt putování po hornických stopách kladně přijímá i odborná veřejnost z Moravskoslezského regionu: „Všechny lokality, kde autobus zastaví, velmi dobře znám. Program je kvalitně sestavený, zastávek je opravdu hodně. Devizou akce je odborný průvodce i nadšený řidič autobusu,“ řekla Kateřina Polínková, která působí mimo jiné jako předsedkyně redakční rady Hornického Zpravodaje Klubu přátel hornického muzea Ostrava.

Více informací o programu a jeho ceně najdete TADY.

Foto: provedu.cz

Dále čtěte:

Nekonečné práce na mostech do Poruby: Další uzavírka začne ve čtvrtek!