Ledvinka na palubní desce auta neunikla pozornosti zloděje. Škoda  je 14 tisíc

ilustrační foto

VYŠKOV –  V pondělí zažil muž v Pustiměři na Vyškovsku nepříjemnou zkušenost, když parkoval na soukromém pozemku poblíž rozestavěného domu. Z neuzamčené dodávky mu neznámý zloděj sebral pánskou ledvinku, která ležela na palubní desce.

Neznámý nenechavec si totiž po poledni všiml, že na palubní desce leží pánská černá ledvinka. Lákavé kořisti se zmocnil snadno, protože majitel dodávku neuzamčel. Krádež zjistil až za několik desítek minut. „Spolu s ledvinkou tak přišel o peněženku s doklady, platebními kartami i značnou finanční hotovostí v korunách, eurech i dolarech. Předběžná škoda přesahuje 14 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Alice Musilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dávejte si pozor na své věci a nenechávejte doklady a cennosti viditelně v interiéru vozidel ani na chvíli. I v uzamčeném vozidle jde o velké lákadlo. Pokud navíc leží kabelka, ledvinka apod. v neuzamčeném automobilu, je přístup zloděje o to snazší a často si troufne vzít kořist.