OBRAZEM: Havarovaný kamion s knihami včera zablokoval dopravu na dálnici u Olomouce

OLOMOUCKO – Policisté, hasiči i zdravotníci vyjížděli včera před třetí hodinou ráno k dopravní nehodě kamionu na dálnici D 35 ve směru od Ostravy do Olomouce u Přáslavic na Olomoucku. Řidič kamionu dostal smyk, narazil do svodidel a zavadil přitom i o mostní konstrukci. Souprava se otočila do protisměru jízdy a náklad, který převážel, se vysypal na silnici a zablokoval dopravu v obou jízdních pruzích.

Včera před třetí hodinou ráno vyjížděli policisté, hasiči i zdravotníci k dopravní nehodě kamionu Scania na 280 kilometru dálnice D35 ve směru od Ostravy na Olomouc u Přáslavic na Olomoucku. Třiašedesátiletý řidič (cizinec) kamionu jel příliš rychle a při použití motorové brzdy dostal smyk, vyjel vlevo mimo komunikaci a nejprve narazil do ocelových a pak do betonových svodidel a přitom zavadil i o mostní konstrukci. Souprava se otočila do protisměru jízdy a zastavila se o ocelová svodidla. Řidič převážel knihy, které skončily na silnici. „Na místo dopravní nehody byl povolán i odborník, aby posoudil stav mostu,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Oba jízdní pruhy dálnice byly zablokovány, doprava byla na Exitu Přáslavice odkloněná na silnici I/35. Hasiči pomohli v ranních hodinách zprovoznit alespoň jeden pruh. „Zajistili jsme místo nehody, přečerpali nádrž s naftou, kolovým nakladačem a kontejnerem pomohli odstranit náklad a zprovoznit jeden pruh dálnice,“ uvedl na Twitteru mluvčí hasičů Radek Buryánek. Dálnici se podařilo plně zprovoznit až krátce po půl jedné odpoledne. Řidič nebyl pod vlivem alkoholu a při nehodě utrpěl lehké zranění, se kterým byl převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci. Při nehodě vznikla škoda za 1,6 milionů korun. Policisté řidiči za dopravní přestupek udělili na místě pokutu ve výši 2 000 korun.