Opilý řidič havaroval, vymlouval se, že mu auto na mokru uklouzlo

Ilustrační foto

BRNO – Jen samé výmluvy a nejasné vysvětlení předvedla posádka automobilu značky Volkswagen, která bourala v Trnkově ulici. Domnělý řidič poté nadýchal téměř 2,5 promile.

Při obchůzce spatřila hlídka městské policie havarované vozidlo, které stálo v blízkosti přechodu pro chodce, zadními koly na trávníku a blokovalo jeden jízdní pruh. Mělo proražená obě přední kola a vystřelené airbagy. U něj postávali dva muži ve věku čtyřiadvaceti a čtyřiatřiceti let a ihned strážníky ujišťovali, že nejsou zranění. Mluvili zmateně, tvrdili, že netuší, jak k nehodě došlo a nebyli schopni říct, který z nich řídil vozidlo. Nakonec se mladší z mužů přiznal k šoférování a vysvětlil, že mu auto na mokré silnici uklouzlo. „Vyzvali jsme ho k předložení osobních dokladů a provedli dechovou zkoušku. Ta přinesla hodnotu 2,27 promile. Přivolaní republikoví policisté si muže s podezřením na spáchání trestného činu převzali,“ doplňuje tiskový mluvčí Pavel Šoba.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.