Prostějovští strážníci hlídkují i na bicyklech

PROSTĚJOV – Taky jste je už zahlédli? V Prostějově se strážníci Městské policie pohybují nejen pěšky nebo autem, ale i na jízdním kole.

„Výhody kol jsou jasné. Hlídky se mohou rychleji přemisťovat. Snadněji se dostanou do nepřístupnějších a problematičtějších míst, která mohou být pro automobil obtížná. Cyklohlídka je využívána od jara do podzimu a to hlavně přes den,“ sdělil tiskový mluvčí Městské policie Petr Zapletal.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Strážníci na kolech mají úplně stejné úkoly jako jejich kolegové. Provádějí hlídkovou činnost, během dne plní předepsané úkoly, jsou vysíláni na prověření oznámení, dohlížejí na dodržování veřejného pořádku a na bezpečnost i plynulost silničního provozu. „Během dne jsou na kole mobilnější, tím pádem se setkají s více lidmi a mohou tak s nimi probrat jejich problémy i požadavky. Za jednu směnu najede hlídka na kole přibližně dvacet pět až čtyřicet kilometrů,“ dodává mluvčí.