Rekonstrukce vsetínského nádraží se blíží, práce začnou v září

Zdroj: město Vsetín

VSETÍN – Správa železnic v červnu vyhlásila výběrové řízení na zhotovitele rekonstrukce nádraží a okolních prostor, se samotnou stavbou by chtěla začít již toto září. Práce budou dokončeny v závěrů roku 2024 a celková akce si vyžádá 2,2 miliardy korun.

Při rozsáhlé rekonstrukci dojde k vybudování bezbariérových nástupišť, současná výpravní budova se zdemoluje a nahradí ji moderní dopravní terminál. Dojde také k přesunu autobusového nádraží do blízkosti vlakového a přibude pětipatrový parkovací dům s 300 místy. Výjezd z něj povede po nové silnici, která se napojí na ulici Nádražní v místě nově vybudované okružní křižovatky u polikliniky.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ladem nezůstane ani zanádražní prostor, tedy lokalita bývalé Delty, Lapače a části sídliště Rokytnice. Tento prostor bude propojen podchodem pod kolejištěm s dopravním terminálem, nástupišti a podzemním parkovištěm ve Smetanově obchodní galerii. U areálu bývalé Delty město plánuje výstavbu parkoviště a soukromý investor rezidenční bytové a komerční prostory.

„Areál bývalé Delty bude propojen se silnicí I/69, tedy výpadovkou na Zlín, komunikací a novým mostem, který vybuduje Správa železnic. Sníží se tím dopravní zatížení ulice Na Dolansku,“ přiblížil starosta Růžička a pokračoval: „V sousedství polyfunkční budovy Kotovo se tato nová komunikace napojí na silnici I/69 prostřednictvím okružní křižovatky. Ta je součástí stavby zvané rampa Mostecká.“

Prostor železničních přejezdů na ulicích U Křivačkárny a Štěpánská se také dočká změn. Oba budou uzavřeny a nahradí je nový podchod. Ulice pak propojí nová cesta s chodníkem vedoucí podél železniční trati. Tyto práce odstartují v září velkou rekonstrukci, letos se ještě stihne demolice východní části výpravní budovy a budou zahájeny práce na příjezdové komunikaci do zanádražního prostoru včetně nového mostu přes náhon od ulice Na Lapači.