Rozsáhlá oprava silnice z Valmezu na Rožnov přinese dopravní omezení

Ilustrační foto: ŘSD

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Hlavní silniční tepna z Valašského Meziříčí na Rožnov pod Radhoštěm čeká velká rekonstrukce. Silnice I/35 v ulici Rožnovská se bude opravovat v několika etapách a práce potrvají až do konce roku. První omezení řidiči pocítí už v pondělí 19. července.

Opravovaný úsek měří bezmála 1,5 kilometru a dotýká se celé ulice od kruhového objezdu u kostela svatého Jakuba až po křižovatku s ulicí Solární. Mimo kompletní opravu vozovky dojde i k obnově a doplnění odvodnění, osazení obrub, úpravě napojení a sjezdů a doplnění dopravního značení.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Během prvních dvou fází oprav zůstane silnice částečně uzavřena. „Průjezdná bude pouze ve směru do Rožnova pod Radhoštěm. V opačném směru do Valašského Meziříčí využijí vozidla nad 7,5 tuny objízdnou trasu, která vede přes Frenštát pod Radhoštěm, Kopřivnici, Příbor a Nový Jičín. Pro vozidla do 7,5 tuny je stanovena kratší objízdná trasa přes Krhovou,“ uvedla mluvčí zlínské pobočky Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková.

Chodníky nebudou stavbou dotčeny. Lidé ale musí počítat s uzavřením přechodů pro chodce a vytvořením dočasného přechodu u čerpací stanice.

V dalších etapách se dopravní omezení změní. „O změnách a ukončení nutnosti využití objízdné trasy pro vozidla nad 7,5 tuny budeme řidiče průběžně a včas informovat. Pokud nám bude počasí přát, práce bychom chtěli dokončit ještě letos,“ dodala Lucie Trubelíková.

Foto: ŘSD